Kendall Jenner apare într-una dintre cele mai incendiare ipostaze în care s-a afișat până acum. Vedeta a pozat complet dezbrăcată.
Kendall a pozat pentru cea mai recentă ediție a revistei Vogue Italia, iar în imagine apare complet dezbrăcată în fața unei uși, arătându-și trupul perfect în toată splendoarea.
Imaginea a fost dată publictății de fotograful Mert Alas.
Fotografia cu frumoasa Kendall Jenner goală pușcă a adunat zeci de mii de like-uri în numai câteva ore de la publicare.
Kendall Jenner, în vârstă de 23 de ani, este un model american și personalitate TV. Este cunoscută pentru apariția în reality show-ul „Keeping Up with the Kardashians”.
Surorile sale sunt Kim Kardashian, Kourtney Kardashian, Khloé Kardashian și Kylie Jenner, părinții ei fiind Kris Jenner și Bruce (Caitlyn) Jenner.
Un mare pasionat de mașini, Jerry Seinfeld este acuzat că a vândut un Porsche care nu este autentic.
Modelul este un Porsche 256 A 1500 GS/GT Carrera Speeder, din anul 1958, care a fost cumpărat la o licitație contra sumei de 1,54 de milioane de dolari.
Cumpărătorul a fost Fica Frio Ltd. După tranzacție, automobilul a fost dus la specialiști, pentru a se verifica autenticitatea acestuia, iar aceștia au constatat că bolidul vândut de celebrul actor nu era autentic.
În plus, cumpărătorul susține că Jerry Seinfeld a falsificat documentația privind autenticitatea mașinii.
Potrivit TMZ, în data de 21 iunie 2018, actorul l-ar fi sunat pe reprezentantul cumpărătorului și i-a lăsat un mesaj vocal în care își cerea scuze și dădea asigurări că proprietarul automobilului va primi o sumă de bani.
De cealaltă parte, noul proprietar al mașinii a afirmat că nu a primit niciun ban, astfel că, în urma procesului, acesta vrea să-și recupereze suma plătită pentru Porsche.
Jerry Seinfeld an automobile enthusiast and avid collector, is rumored to own one of the largest Porsche collections in the world. Reporter Paul Bannister reports that Seinfeld's collection includes Porsche 911s from various years, 10 Porsche Boxsters each painted a different color, and the famous 1955 Porsche 550 Spyder, the same model and pearl-grey color that actor James Dean was driving when he crashed and died. Jerry was out talking cars with a friend in Malibu, CA on April 17, 2011. X17online.com EXCLUSIVE
Faima i-a fost adusă de sitcom-ul Seinfeld, în care l-a interpretat pe Jerry Seinfeld, o caricatură a propriei sale persoane, rol pentru care a fost răsplătit cu Globul de Aur în 1994.
Procesul traficantului mexican de droguri Joaquin “El Chapo” Guzman scoate la lumină noi detalii întunecate despre viata acestuia.
Potrivit unor documente deschise la tribunal vineri, mai mulți martori au declarat autorităților că El Chapo a întreținut relații sexuale cu minore despre care spunea că sunt ca niște ”vitamine”.
El Chapo ar fi mărturisit că sexul cu fete tinere ”îi dădea viață”, relatează CNN.
Noile acuzații vin după ce procesul traficantului a ajuns aproape de final: juriul îşi va începe dezbaterile luni.
Un martor care a cooperat cu autoritățile la proces le-a spus investigatorilor că în 2007 l-a ajutat pe El Chapo să drogheze fetițe de 13 ani, punându-le un praf alb în băuturi.
Apoi baronul drogurilor a întreținut relații sexuale cu ele. Pentru 5000 de dolari minorele îi erau trimise la ferma lui din Sinaloa.
Eduardo Balarezo, un avocat al lui El Chapo, a declarat că Guzman neagă vehement aceste acuzații ”extrem de murdare” și că este nepotrivit că ele vin fix înainte ca juriul să înceapă dezbaterile.
Documentele au fost deschise la ordinul unui judecător care a răspuns unor solicitări venite de la The New York Times și Vice News.
Documentele nu au fost folosite în cadrul procesului deoarce sunt irelevante în contextul în care El Chapo este judecat pentru trafic de droguri.
Guzman, în vârstă de 61 de ani, a fost extrădat din Mexic în SUA în 2017. Procurorii americani îl acuză că a adus în Statele Unite tone de cocaină, heroină, metamfetamină şi marijuana.
Dacă juraţii îl consideră vinovat, el ar putea fi condamnat la închisoare pe viaţă. Acordul de extrădare exclude posibilitatea unei condamnări la moarte.
Avocaţii apărării au încercat joi să convingă juriul că El Chapo este doar un ţap ispăşitor pentru cartelul Sinaloa, al cărui lider ar fi de fapt Ismael “El Mayo” Zambada. Acesta a fost şi el inculpat, însă autorităţile nu au reuşit încă să îl aresteze şi să îl aducă în faţa instanţei.
Jeffrey Lichtman, avocatul lui Guzman, şi-a repetat joi teoria că Zambada a mituit guvernul de la Ciudad de Mexico pentru a scăpa şi pentru a-l sacrifica în schimb pe El Chapo.
Avocatul a mai afirmat că mita de 100 de milioane de dolari plătită de clientul său fostului preşedinte mexican Enrique Pena Nieto, potrivit unui martor, trebuie să fi provenit de fapt de la Zambada.
Dunele de nisip ale unei plaje din Ibiza, celebre în rândul amatorilor de nudism, riscă să dispară din cauza frecventelor acte sexuale petrecute pe ele, scrie o publicaţie spaniolă.
Dunele de nisip ale unei plaje din Ibiza, celebre în rândul amatorilor de nudism, riscă să dispară din cauza frecventelor acte sexuale petrecute pe ele, scrie o publicaţie spaniolă.
Provoacă distrugerea dunelor“, deplânge biologul Joan Carles Palerm.
„Activităţile sexuale sunt continue, ceea ce nu favorizează recuperarea nisipului din sistemul de dune “, trage un semnal de alarmă geologul Xisco Roig.
În lipsa unei decizii constrângătoare a autorităţilor, ei propun informarea publicului că dunele respective fac parte dintr-un parc natural şi pot fi afectate chiar şi de un raport sexual.
Missosology.com a publicat un clasament al ţărilor care au cele mai frumoase femei din lume. Printre acestea se află şi România, remarcată fiind Valeria Vornicescu - Miss România 2018.
Missosology.com a realizat topul ţărilor cu cele mai frumoase femei din lume.
Au fost incluse 20 de ţări, site-ul alegând câteva exemple de reprezentante care s-au făcut remarcate prin frumuseştea lor.
România ocupă locul 12, Valeria Vornicescu - Miss România 2018, fiind cea nominalizată. Topul ţărilor cu cele mai frumoase femei din lume:
Dacă în alte orașe din Europa oamenii care înnoptează pe străzi reprezintă un fenomen cât se poate de actual, Helsinki a eliminat această problemă.
Totul, datorită unui plan executat la perfecție de autoritățile finlandeze, scrie BBC.
Este suficient să ajungi cu trenul în capitala Finlandei și să faci doar câțiva pași în gara centrală, grandioasă, pentru a observa ceva cu totul neobișnuit pentru o metropolă.
Nu există oameni care dorm pe străzi și nimeni nu cerșește. O imagine atât de comună în București, de exemplu.
Contrastul dintre Helsinki și alte mari orașe europene unde oameni ai străzi înnoptează pe unde apucă, în pături, saci de dormit sau chiar corturi este izbitor.
„Îmi amintesc că în copilărie vedeam sute sau chiar mii de oameni dormind în parcuri și păduri. Era vizibil, însă acum nu ne mai confruntăm cu asta. Nu mai există oameni ai străzii în Helsinki”, spune Sanna Vesikansa, viceprimarul capitalei finlandeze.
Asta pentru că în ultimele trei decenii, soluționarea acestei probleme a fost unul dintre focusurile majore ale guvernelor care s-au succedat la conducerea țării.
Dacă în 1987 erau 18.000 de oameni fără adăpost în Finlanda, ultimele cifre, din 2017, arată că numărul lor a fost redus la 6.600 în toată țara. Majoritatea dintre ei trăiesc cu prieteni, alături de familie sau în adăposturi temporare. Numai foarte puțini dintre ei dorm încă pe străzi.
Cum a reușit însă Finlanda o astfel de performanță?
Începând cu anul 2007, guvernul finlandez s-a concentrat pe legi pentru protejarea oamenilor străzii. În puține cuvinte, autoritățile le oferă celor rămași fără adăpost un domiciliu permanent și stabil în cel mai scurt timp posibil.
Apoi le oferă sprijin și ajutor pentru a-și reface viața.
Asta poate însemna asistență medicală pentru depășirea unor dependențe sau accesarea unor cursuri de pregătire profesională. Cei care vor să-și continue studiile o pot face.
Thomas Salmi este unul dintre tinerii Finlandei care a crescut într-un orfelinat. Rămas fără adăpost la vârsta de 18 ani, a trăi trei ani pe străzi. În temperaturi care nu depășesc -7 grade Celsius în medie, în luna februarie.
„Când pierzi totul, nimic nu mai contează. Te gândești la sinucidere, te gândești dacă vei muri, dacă ești în siguranță. Este frig, mai ales în mijlocul ierii. Dacă dormi afară, riști să mori”, povestește Salmi.
În urmă cu doi ani însă, Salmi a primit un apartament într-un complex administrat de Helsinki Deaconess Institute, una dintre organizațiile finlandeze care oferă adăposturi pentru oamenii străzii.
Acum în vârstă de 24 de ani, tânărul spune că măsura l-a ajutat să-și schimbe viața. Era un consumator înrăit de alcool, pe care îl mai consumă acum doar ocazional, în weekenduri.
Sub programul guvernamental al Finlandei, oferirea unei locuințe de necondiționată. Chiar dacă respectiva persoană continuă să fie dependentă de droguri sau alcool, poate păstra locuința. Singura cerință este să accepte ajutorul asistenților sociali. Pot plăti chiria prin accesarea unor ajutoare de la stat și pot să opteze să rămână în respectiva locuință pentru tot restul vieții.
Helsinki Deaconess Institute administrează un număr de 403 apartamente în Helsinki și Espoo, un oraș învecinat. Chiriașii au la dispoziție bucătării comune și zone de relaxare unde pot socializa. Iar asistenții sociali sunt mereu la dispoziție.
Modelul Finlandei este acum preluat și de orașe din Marea Britanie, unde autoritățile au fost impresionate de rezultate.
Programul finlandez are și hibe. Casele nu sunt disponibile imediat în unele cazuri, iar cifrele arată că unul din cinci oameni se întoarce pe stradă la un moment dat. În plus, nu este deloc ieftin.
Finlanda a cheltuit nu mai puțin de 300 de milioane de euro în zece ani oferind locuințe pentru 3.500 de oameni ai străzii și angajând 300 de noi asistenți sociali.
Chiar și așa, Sanna Vesikansa crede că rezolvarea problemei oamenilor străzii este o obligație morală.
În plus, spune viceprimarul orașului Helsinki, ajută la economisirea fondurilor pe termen lung: „Deja știm că merită pentru că avem cheltuieli în alte părți dacă lăsăm oamenii pe străzi.
Au mai multe probleme severe de sănătate și ajung în sistemul public de sănătate. Nu putem pur și simplu să acceptăm să avem oameni ai străzii în orașele noastre, persoane care să moară pe străzi.
Nu este tipul de societate sau oraș în care să vrem să trăim”.
Cântăreața de 29 de ani a încins internetul cu câteva imagini superincitante dintr-o vacanță exotică în Bali.
Celebra artistă de talie internațională a renunțat de tot la inhibiții și a pozat în ipostaze senzuale, însă internauții au desființat-o.
Îmbrăcată într-un costum de baie minuscul, Alexandra Stan le-a arătat fanilor ce mândră e de formele ei rubensiene, dar și ce bine se simte în vacanță în Bali.
Alexandra Stan pozează sexy în vacanța din Bali.
Pentru toate aceste imagini deocheate, diva a fost aspru criticată de internauți. „Halal cântăreață!
Mai degrabă starletă de videochat... Păcat! Avem noroc că mai avem și cântărețe care nu ajung să se dezbrace ca să reprezinte țara! Ești patetică, ți-ai greșit vocația!
Mai bine te apuci de filme pentru adulți, că doar asta ai ajuns să vinzi”, „Mă mir cum de stă băiatul ăla cu tine.
Poze XXX, te faci de râs! Faci de râs țara!”, „Gata, scumpo, ne-ai arătat toate pozițiile în costum de baie! E cazul să-ți revii și să postezi și îmbrăcată sau măcar de plajă!
Nu ești vedetă X! Gândește-te și la familia ta!”, sunt doar câteva dintre mesajele primite de Alexandra Stan din partea fanilor pe pagina ei de Instagram.
Alexandra Stan a fost criticată de fani pentru imaginile sexy pe care le publică pe rețelele sociale