FOTO | Nicole Scherzinger, fosta solistă Pussycat Dolls a făcut furori în costum de baie

Acum 10 ani făcea furori în trupa de fete ”Pussycat Dolls”, cu piese precum ”Buttons” ori ”Don`t Cha”. Astăzi, Nicole Scherzinger are o carieră muzicală solo şi este jurată în cadrul emisiunii ”X Factor”.

Şi, deşi a ajuns deja la 40 de ani, trebuie să recunoaştem că Nicole Scherzinger încă face furori. Cu o siluetă ca trasă prin inel, cu sâni imenşi şi un posterior bombat, Nicole este una dintre cele mai sexy femei din showbizul american.

 

 

CINEMA | Noul Box Office nord-american. Shazam!”, debut pe primul loc, iar „Pet Sematary” pe locul doi. Urmareste trailerele!

Satira SF „Shazam!” a debutat pe primul loc în box office-ul nord-american de weekend, cu încasări de 53,4 milioane de dolari, potrivit boxofficemojo.com.

Lungmetrajul „Shazam!”, cel mai nou din universul DC Comics, este regizat de David F. Sandberg. Din distribuţie fac parte Zachary Levi, Lovina Yavari, Michelle Borth, Mark Strong, Djimon Hounsou, Asher Angel şi Jack Dylan Grazer.

 

Filmul Warner Bros. a generat, la nivel global, încasări de 102 milioane de dolari, la debutul în 79 de pieţe străine.

Studiourile au cheltuit 98 de milioane de dolari pentru a produce acest film, devenit unul dintre cele mai rentabile lungmetraje cu supereroi.

Thrillerul horror „Pet Sematary”, după romanul lui Stephen King, regizat de Kevin Kölsch şi Dennis Widmyer, a debutat pe locul secund în topul nord-american, cu încasări de 25 de milioane de dolari. Costurile producţiei au fost de 21 de milioane de dolari.

Lungmetrajul „Dumbo” al lui Tim Burton a coborât două poziţii în clasament, până pe trei. În al doilea weekend de la premieră, filmul a generat încasări de 18,2 milioane de dolari. La nivel global, el a depăşit, în cele două săptămâni de la lansare, 200 de milioane de dolari încasări.

Tot două locuri a coborât în top şi thrillerul „Us”, al doilea lungmetraj scris şi regizat de Jordan Peele. În al treilea weekend de la premieră, el a generat încasări de 13,8 milioane de dolari, astfel că s-a clasat pe locul al patrulea.

Filmul SF „Captain Marvel”, cu Brie Larson în rol principal, s-a clasat pe locul al cincilea, în coborâre două poziţii, după ce, în al cincilea weekend, a generat încasări de 12,6 milioane de dolari.

Pe locul al şaselea în top a debutat drama biografică „The Best of Enemies”, despre activista Ann Atwater, interpretată de Taraji P. Henson. Filmul, din distribuţia căruia mai face parte Sam Rockwell, a generat încasări de 4,5 milioane de dolari.

Filmul de dragoste „Five Feet Apart” a coborât două locuri, până pe şapte, cu încasări de 3,7 milioane de dolari în al patrulea weekend de la lansare.

Drama „Unplanned”, scrisă şi regizată de Chuck Konzelman şi Cary Solomon, a coborât patru locuri, până pe opt. În al doilea weekend de la premieră, ea a generat încasări de 3,2 milioane de dolari.

Animaţia „Wonder Park”, pentru care şi-au împrumutat vocile Mila Kunis, John Oliver şi Matthew Broderick, a coborât trei locuri, până pe nouă, cu încasări de 2 milioane de dolari în al patrulea weekend de la premieră.

Filmul de animaţie „How to Train Your Dragon: The Hidden World”, pentru care şi-au împrumutat vocile Cate Blanchett, Gerard Butler şi Kit Harington, între alţii, s-a clasat pe locul al zecelea, în coborâre trei poziţii. În al şaptelea weekend de la premieră, lungmetrajul a generat încasări de 1,9 milioane de dolari.

Spectacole de teatru cu tematici americane au dominat gala Olivier Awards 2019

Producţii teatrale despre bărbaţii gay din New York, relaţiile de prietenie înfiripate după atacurile teroriste din 11 septembrie 2001 şi o poveste de dragoste din Mississippi au dominat prestigioasa gală Olivier Awards, organizată duminică seară la Londra, în cadrul căreia au fost recompensate cele mai bune spectacole şi interpretări din industria teatrului din Marea Britanie, informează Reuters.

Într-o gală dominată de reprezentaţii cu tematici americane, "The Inheritance", un spectacol de teatru despre generaţia gay de după paroxismul crizei SIDA, a câştigat patru premii: cea mai bună piesă nouă, cel mai bun regizor (Stephen Daldry), cel mai bun actor (Kyle Soller) şi cele mai bune lumini.

Semnată de Matthew Lopez, această piesă în două acte transpune romanul clasic "Howard's End", scris de E.M. Forster în 1910, într-un New York modern, unde un grup de bărbaţi tineri şi ambiţioşi reflectează la existenţa lor şi la moştenirea lăsată de generaţia anterioară.

"Am rămas fără cuvinte... se simte ca o experienţă extracorporală... e o nebunie", a declarat Kyle Soller după ce a câştigat trofeul aferent categoriei "cel mai bun actor", în care a învins nume sonore din această industrie, precum Ian McKellen şi David Suchet.

"Să vorbesc pentru o comunitate în care există atât de multă durere, atât de multă nevoie de vindecare, este pur şi simplu incredibil şi emoţionant", a adăugat el.

În discursul lui de acceptare a premiului, Kyle Soller a adus un tribut victimelor epidemiei de SIDA şi a deplâns faptul că în anumite ţări ale lumii oamenii pot fi în continuare omorâţi cu pietre dacă sunt gay.

"Come From Away", un musical despre puterea bunătăţii de care au dat dovadă pasagerii curselor aeriene reţinute la sol în Canada după atacurile teroriste comise pe 11 septembrie 2001 în New York şi Washington, a câştigat tot patru premii, inclusiv la categoria "cel mai bun musical".

"Company", o repunere în scenă a comediei omonime realizate în 1970 pe muzica şi versurile compozitorului american Stephen Sondheim, în care rolul principal a fost interpretat de această dată de o femeie, nu de un bărbat, a câştigat trei trofee, inclusiv cel decernat la categoria "cel mai bun musical relansat".

"Summer And Smoke", o piesă de Tennessee Williams, arareori jucată, o dramă despre iubire, singurătate şi autodistrugere cu acţiunea plasată într-un mic oraş din Mississippi, a câştigat două premii, impunându-se la categoriile "cea mai bună actriţă" (Patsy Ferran) şi "cea mai bună relansare".

Gala de decernare a premiilor Oliver a avut loc duminică seară la Royal Albert Hall din Londra. La eveniment a fost prezentă şi Camilla, soţia prinţului Charles.

Keith Urban, Kacey Musgraves şi Dan + Shay, între câştigătorii galei premiilor acordate de Academy of Country Music

Keith Urban, Kacey Musgraves şi Dan + Shay se numără între câştigătorii galei premiilor acordate de Academy of Country Music, duminică seară, în Las Vegas.

Dan + Shay, duet a cărui notorietate a crescut în afara ariei coutry odată cu piesa „Tequila”, cea mai căutată cu aplicaţia Shazam, premiată la Grammy, s-a impus la trei categorii, în timp ce Musgraves a fost premiată la două, iar Urban a fost desemnat artistul anului.

Duminică seară, „Tequila” a fost desemnat single-ul anului şi cântecul anului, iar cei doi interpreţi au primit şi trofeul pentru duetul anului.

Musgraves, laureată, de asemenea, anul acesta, cu Grammy, a câştigat premiul secţiunilor „albumul anului” - cu „Golden Hour” - şi „cântăreaţa anului”.

Cântăreaţa a dedicat cel de-al doilea trofeu primit „oricărei femei căreia i s-a spus că stilul ei este prea diferit să funcţioneze. Rămâneţi la el - va funcţiona!”.

Pentru al doilea an consecutiv, între cei cinci nominalizaţi la categoria „Entertainer of the Year” nu s-a aflat nicio femeie.

Câştigătorul, Keith Urban, aflat la gală alături de soţia lui, Nicole Kidman, a mai fost nominalizat la „Male Vocalist of the Year”, titlu revenit lui Thomas Rhett.

Pentru cel mai important premiu al galei, „Entertainer of the Year”, au mai fost nominalizaţi Jason Aldean, Luke Bryan, Kenny Chesney şi Chris Stapleton.

Old Dominion a fost desemnat grupul anului, iar Shane McAnally a fost ales compozitorul anului.

Ceremonia a fost găzduită de cântăreaţa Reba McEntire.

A

Cocaina din Marea Neagră, în presa internațională! Russia Today: „Traficanții se foloseau de imaginea lui Cristiano Ronaldo”

Știrea despre sutele de kilograme de cocaină ajunse pe litoralul românesc al Mării Negre și mobilizarea autorităților române a ajuns în presa internațională. Agenții de presă și site importante au relatat despre drogurile descoperite în România și au amintit că pe unele pachete era scris CR-7, trimitere la Cristiano Ronaldo.

BBC News scrie că poliția din România caută droguri de-a lungul țărmului Mării Negre după ce valurile au adus pe uscat 130 kg de cocaină. Jurnaliștii britanici notează că România este țară de tranzit pentru traficanții care aduc droguri din America Latină în Europa.

”Pachetele sunt considerate a fi parte dintr-un transport de aproximativ o tonă de cocaină care a fost găsită într-o navă abandonată în urmă cu două săptămâni. Doi bărbați sârbi au fost arestați în acest caz”, scrie BBC News, adăugând că duminică au continuat căutările.

Jurnaliștii britanici amintesc că în 2016, poliția românească a confiscat 2,5 tone de cocaină în valoare de cel puțin 600 milioane de euro (516 milioane lire). Cocaina, cu destinația Olanda, era ascunsă în interiorul unor containere de banane.

Agenția de presă franceză, AFP, scrie la rândul său că peste 300 de ofițeri de poliție alături de două elicoptere cercetează litoralul românesc al Mării Negre. La fel ca BBC News, AFP îl citează pe purtătorul de cuvânt al poliției, Georgian Drăgan, care spune că se intervine cu 14 bărci și scafandrii în operațiunea de căutare fără precedent.

Jurnaliștii francezi scriu și ei că persoanele care găsesc coletele sunt însemnate să nu le deschidă deoarece „conținutul lor poate pune viața în pericol”.

Agenția franceză mai spune că procurorii au evaluat puritatea cocainei la 90% și că valorează câteva sute de milioane de euro.

Știrea privind captura de cocaină de la Marea Neagră a fost preluată și de presa rusă. Sputnik preia articolul din AFP, amintind în încheiere despre captura de 1,6 tone de cocaină făcută în nord-vestul Franței.

Publicația Russia Today a ilustrat materialul despre drogurile găsite pe litoralul românesc cu o fotografie cu Cristiano Ronaldo și a amintit că pe multe dintre colete era scris CR7, porecla atacantului portughez.

”Cocaină cu emblema CR7, adusă de ape pe țărmul românesc”, titrează site-ul televiziunii ruse, care notează că ”dealerii încearcă profite de imaginea atacantului portughez pentru a-și vine produsul”

Jurnaliștii RT prezintă sumar cazul, axându-se mai mult pe faptul că pe rețelele de socializare au apărut imagini cu pachetele de droguri pe care era trecută marca CR7.

”Aluzii la Ronaldo au mai fost făcute în trecut de dealerii de droguri. În luna decembrie, poliția franceză a confiscat cocaină și canabis ambalate în saci care poartă imaginea fotbalistului care a câștigat de cinci ori Balonul de Aur”, scrie RT.

În încheiere ei scriu că nu există nicio informație care să indice implicarea fotbalistului în acest caz și că dealerii doar se folosesc de imaginea sa.

Actorul Kit Harington din ''Game Of Thrones'', gazda emisiunii ''Saturday Night Live''

Kit Harington, însoţit de mai multe vedete din ''Game Of Thrones'', a prezentat cea mai recentă ediţie a emisiunii ''Saturday Night Live'' (SNL), cu doar câteva zile înainte de premiera în Marea Britanie a ultimului sezon al serialului, relatează duminică Press Association.

Actorul britanic, interpretul lui Jon Snow în seria TV de succes, a fost acompaniat de Emilia Clarke, John Bradley şi Rose Leslie în monologul din deschiderea emisiunii, în care a refuzat să ofere detalii despre sfârşitul seriei TV.

"Ne poţi oferi măcar o idee generală despre cum se termină?", a întrebat Emilia Clarke prezentă în public.

Harington a răspuns că ea ar trebui să ştie acest lucru deoarece face parte din distribuţie.

"Ei bine, da, dar am uitat. Adică, a trecut atât de mult timp de la ultimul sezon, plus că în multe dintre scene vorbesc cu un dragon, care este doar o minge de tenis pe stâlp verde. Habar nu am ce se întâmplă de fapt'', a spus ea.

John Bradley s-a ridicat apoi din public şi a întrebat ce s-a întâmplat cu personajul său, Samwell Tarly. ''Nu m-au lăsat să văd decât două pagini din scenariu. Personajul meu nu spune decât: 'Aaaa...'', a afirmat el. Bradley a vrut apoi să ştie dacă după serial el şi Harington vor mai petrece timp împreună "ca prieteni buni".

Pete Davidson, membru al echipei SNL, costumat în Regele Nopţii, a întrebat la rândul său dacă el şi Harington vor rămâne prieteni, la care actorul britanic a răspuns: ''Nu am fost niciodată prieteni''.

Soţia din viaţa de zi cu zi a lui Harington, Leslie, care o interpretează pe Ygritte în serial, a fost la rândul său prezentă în emisiune. ''Ce vom face de acum înainte pentru bani? Nu am economisit nimic şi mi-ai spus mereu: "O, eu sunt Regele Nordului, putem comanda UberEats în fiecare noapte".

''Dragă, nu-ţi face griji, vom fi bine'', a răspuns Harington. ''Eu îmi voi face bijuteriile, iar tu ai cântecelele tale'', a adăugat el.

Sezonul al optulea din ''Game Of Thrones'' va conţine şase episoade şi va reprezenta epilogul poveştii, la finalul căruia se va afla cine va stăpâni Westeros.

Sezonul final va fi difuzat în Marea Britanie începând cu 14 aprilie, pe postul de televiziune Sky Atlantic.

Un album postum Avicii, lansat în luna iunie

Un album postum al DJ-ului şi producătorului Avicii va fi lansat în luna iunie, potrivit unui anunţ făcut de familia artistului într-un articol apărut vineri în New York Times.

Albumul, intitulat „Tim”, după numele de naştere al artistului, Tim Bergling, care s-a sinucis anul trecut, va fi lansat în iunie, iar primul single, „S.O.S.”, urmează să apară pe 10 aprilie.

Avicii a lăsat în urmă numeroase materiale nelansate şi lucra la un nou album la momentul la care a murit. Potrivit producătorului Albin Nedler, piesele erau finalizate în proporţie de 75-80%.

Pe una dintre melodii cântă şi Chris Martin, solistul trupei Coldplay.

Luna trecută, familia suedezului a inaugurat Tim Bergling Foundation, care îşi proprune să susţină oamenii şi organizaţiile care activează în domeniul sănătăţii mintale şi al prevenţiei suicidului.

Veniturile de pe urma acestui album postum vor reveni fundaţiei.

DJ-ul suedez Avicii a murit pe 20 aprilie 2018. Tim Bergling, născut pe 8 septembrie 1989, a fost şi producător muzical, nominalizat de două ori la premiile Grammy - pentru single-ul „Sunshine”, cu David Guetta, în 2012, şi pentru single-ul său „Levels”, din 2013. Unele dintre cele mai cunoscute piese ale lui sunt „I Could Be the One", „Wake Me Up", „You Make Me", „X You", „Hey Brother", „Addicted to You", „The Days", „The Nights" şi „Waiting for Love". A lansat două albume de studio - „True” (2013) şi „Stories” (2015).